Kapat

Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda...

YOLUMUZ BİR...Köksal AYABAKAN siyasi faaliyetlerine, 1979 yılında Kartal Milli Selamet Partisi Gençlik Kolları ve Kaynarca Akıncılar teşkilatıyla başladı. 1980 yılından sonra, Kartal Refah Partisinde İçmeler mahalle temsilcisi oldu. 1987 yılında Pendik ilçe olduktan sonra, Refah partisi Pendik ilçe teşkilatının kuruluş çalışmalarında görev aldı ve İçmeler mahalle başkanlığına devam etti. Refah Partisi İstanbul İl Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde 26 Mart 1989 yerel seçimlerinde Sultanbeyli beldesinde seçim çalışmalarında bulundu. O dönemde Refah Partisi Sultanbeyli beldesinde % 34.80 oy ile seçimi kazanarak büyük bir başarı elde etti. Refah PartisininTürkiye’deki ilk belediyesi kazanılmış ve Yerel yönetimlerde, Türkiye’ye örnek olacak belediyecilik faaliyetleri başlamış oldu.

Siyasi faaliyetlerine aralıksız olarak devam eden AYABAKAN, 1991 yılında merkezi İçmeler mahallesinde teşkilatlanan, Milli Gençlik Vakfı kurucusu oldu ve MGV başkanlığı görevini yürüttü. 27 Mart 1994 yerel seçimlerinde Beyoğlu, Kağıthane ve Bayrampaşa ilçelerinde bilfiil seçim bölgelerinde kalarak, Erol KAYA başkanlığında, Pendik teşkilatıyla birlikte seçim çalışmalarında bulundu. Gayretli ve özverili çalışmaları, RP Genel Başkanı Necmettin ERBAKAN ve RP İstanbul İl Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından takdir belgesi ve plaket ile ödüllendirildi. 27 Mart 1994 yerel seçimlerinde, Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere, Türkiye genelinde bir çok Belediyeyi ve % 30.14 gibi bir oy ile de Pendik Belediyesini kazanarak, SHP’nin Pendik’teki iktidarına son verdi.

AYABAKAN, 1992 yılında Tuzla ilçe olduktan sonra Refah Partisi Tuzla İlçe teşkilatının kuruluş çalışmalarında aktif görevlerde bulundu. Refah Partisi Tuzla ilçe Teşkilatı yönetim kurulunda görev aldı ve gençlik kolları başkanlığı görevine devam etti. 27 Mart 1994 yerel seçimlerinde % 29.95 oy ile Refah Partisi İdris GÜLLÜCE Başkanlığında Tuzla Belediyesini kazandı.

1999 yılında Fazilet Partisi Tuzla İlçe Teşkilatı kuruluşunda aktif görev aldı. Tuzla FP ilçe yönetim kurulu üyesi olarak, Tuzla gençlik kolları başkanlığı görevine aynı şekilde devam etti ve Tuzla MGV başkanlığı görevini yürüttü. 18 Nisan 1999 yılında yapılan yerel seçimlerde FP, İdris GÜLLÜCE Başkanlığında Tuzla Belediyesini % 25.61 oy ile yeniden kazandı.

AYABAKAN, sıra dışı ve başarılarla dolu siyasi hayatına, Yerel yönetimlerde yaptığı başarılı hizmetlerle de devam etti. 1989 yılından 1994 yılına kadar Sultanbeyli Belediyesinde, 1994 yılından 2010 yılına kadar da AK PARTİ'li Pendik Belediyesinde, 2010 yılından bugüne kadar Kocaeli Başiskele İlçe Belediye Başkan yardımcısı olarak teknik, idari, sosyal ve kültürel alanlarda başarılı, sıradışı ve örnek çalışmalara imza attı. Yerel yönetimlerde yürüttüğü hizmetlerdeki tecrübelerle dolu 25 yıllık yöneticilik hayatına yenilikçi, kararlı ve istikrarlı bir şekilde, sürekli değişerek ve gelişerek devam etmektedir...